The Grey
Fehér pokol
Hossz: 117 perc
Kategória: Kaland, Dráma
Nyelv: Angol
Megjelenés: 2011
Azt se tudom, hogy hol kezdjek bele. Vegyük először a film kerettörténetét:
Főszereplőnk (Liam Neeson [Taken]) egy magába roskadt ír vadász, aki egy olaj cégnek dolgozik. Egy öngyilkossági kísérlete utáni nap a repülője lezuhan és csak páran élik túl a szerencsétlenséget. Ottway (Liam Neeson) higgadt vérrel össze szedi az embereket és összeszedetten nekivágnak, hogy túléljék a fagyos időjárást, amit a farkasok megfűszereznek.
Főszereplőnk (Liam Neeson [Taken]) egy magába roskadt ír vadász, aki egy olaj cégnek dolgozik. Egy öngyilkossági kísérlete utáni nap a repülője lezuhan és csak páran élik túl a szerencsétlenséget. Ottway (Liam Neeson) higgadt vérrel össze szedi az embereket és összeszedetten nekivágnak, hogy túléljék a fagyos időjárást, amit a farkasok megfűszereznek.
Na, akkor jöjjön a véleményem:
Szeretem a túléléssel kapcsolatos filmeket, mint mondjuk a 127 óra, de azt kell hogy mondjam ez a film minden ilyesmin túl tesz. Igaz elég minimalista, ahhoz képest, hogy 2011-es, de pont ez kell ide. A film elejétől kezdve megragadt az, hogy hihetetlenül realisztikus karaktereket alkottak meg. Nem akarok spoilerezni, de hát a baleset után nem az van mint egy átlagos akció filmben. A film eleje egy picit nekem vontatott volt, de fontos a kerettörténet. Az akció jelenetek jól megvannak csinálva, izgalmasak és azok a részek, ahova nem kellett animáció oda nem raktak. Nálam ez nagyon nagy pontot szerez, hiszen hihetetlenül utálom azt, ha egy film olyat próbál amit nem tud. Mindenki tudja, hogy egy ilyen túlélős filmet kétféle képen lehet befejezni. Az egyik lehetőséget sokan választják és ezért lesz átlagos, de van egy másik lehetőség amit pedig páran bevállalnak és talán jobb lesz a film talán csak rosszabb. Most jön a lényeg. Olyat csináltak, ami egy harmadik kategóriába lehetne besorolni és engem nagyon ledöbbentett. Csak ültem és néztem a stáblistát nagyjából tíz percig mire rájöttem, hogy mi is történt.
Összegezve:
Ezt a filmet KÖTELEZŐ megnézni. Beletartozik a legjobb filmekbe amit láttam és nálam egy hatalmas tizest érdemel!
Szeretem a túléléssel kapcsolatos filmeket, mint mondjuk a 127 óra, de azt kell hogy mondjam ez a film minden ilyesmin túl tesz. Igaz elég minimalista, ahhoz képest, hogy 2011-es, de pont ez kell ide. A film elejétől kezdve megragadt az, hogy hihetetlenül realisztikus karaktereket alkottak meg. Nem akarok spoilerezni, de hát a baleset után nem az van mint egy átlagos akció filmben. A film eleje egy picit nekem vontatott volt, de fontos a kerettörténet. Az akció jelenetek jól megvannak csinálva, izgalmasak és azok a részek, ahova nem kellett animáció oda nem raktak. Nálam ez nagyon nagy pontot szerez, hiszen hihetetlenül utálom azt, ha egy film olyat próbál amit nem tud. Mindenki tudja, hogy egy ilyen túlélős filmet kétféle képen lehet befejezni. Az egyik lehetőséget sokan választják és ezért lesz átlagos, de van egy másik lehetőség amit pedig páran bevállalnak és talán jobb lesz a film talán csak rosszabb. Most jön a lényeg. Olyat csináltak, ami egy harmadik kategóriába lehetne besorolni és engem nagyon ledöbbentett. Csak ültem és néztem a stáblistát nagyjából tíz percig mire rájöttem, hogy mi is történt.
Összegezve:
Ezt a filmet KÖTELEZŐ megnézni. Beletartozik a legjobb filmekbe amit láttam és nálam egy hatalmas tizest érdemel!

