2012. október 30., kedd

Bear Grylls... kicsit másképp

The Grey

Fehér pokol




Rendező: Joe Carnahan
Hossz: 117 perc
Kategória: Kaland, Dráma
Nyelv: Angol
Megjelenés: 2011













Azt se tudom, hogy hol kezdjek bele. Vegyük először a film kerettörténetét:
Főszereplőnk (Liam Neeson [Taken]) egy magába roskadt ír vadász, aki egy olaj cégnek dolgozik. Egy öngyilkossági kísérlete utáni nap a repülője lezuhan és csak páran élik túl a szerencsétlenséget. Ottway (Liam Neeson) higgadt vérrel össze szedi az embereket és összeszedetten nekivágnak, hogy túléljék a fagyos időjárást, amit a farkasok megfűszereznek.

Na, akkor jöjjön a véleményem:
Szeretem a túléléssel kapcsolatos filmeket, mint mondjuk a 127 óra, de azt kell hogy mondjam ez a film minden ilyesmin túl tesz. Igaz elég minimalista, ahhoz képest, hogy 2011-es, de pont ez kell ide. A film elejétől kezdve megragadt az, hogy hihetetlenül realisztikus karaktereket alkottak meg. Nem akarok spoilerezni, de hát a baleset után nem az van mint egy átlagos akció filmben. A film eleje egy picit nekem  vontatott volt, de fontos a kerettörténet. Az akció jelenetek jól megvannak csinálva, izgalmasak és azok a részek, ahova nem kellett animáció oda nem raktak. Nálam ez nagyon nagy pontot szerez, hiszen hihetetlenül utálom azt, ha egy film olyat próbál amit nem tud. Mindenki tudja, hogy egy ilyen túlélős filmet kétféle képen lehet befejezni. Az egyik lehetőséget sokan választják és ezért lesz átlagos, de van egy másik lehetőség amit pedig páran bevállalnak és talán jobb lesz a film talán csak rosszabb. Most jön a lényeg. Olyat csináltak, ami egy harmadik kategóriába lehetne besorolni és engem nagyon ledöbbentett. Csak ültem és néztem a stáblistát nagyjából tíz percig mire rájöttem, hogy mi is történt.
Összegezve:
Ezt a filmet KÖTELEZŐ megnézni. Beletartozik a legjobb filmekbe amit láttam és nálam egy hatalmas tizest érdemel!

2012. október 27., szombat

A majdnem Jézus

Life of Brian

(Brian élete)

Kategória: Vígjáték
Rendező: Terry Jones
Nyelv: Angol
Hossz: 94 perc
Megjelenés: 1979










Ami biztos, hogy ez a film nem szégyenlős. Nyíltan gúnyt űz az emberi butaságból, befolyásolhatóságból és a '70es évekbeli kisebb baloldali pártokból. Ami azt illeti ezt nagyon zseniálisan csinálja, habár pont ezért kapott jó pár támadást. Az első problémája pár embernek az volt, hogy a film beszédhibás embereket ábrázol. Érdekesség, hogy Michael Palin(forgatókönyvíró) apja beszédhibás volt. A másik nagyobb témakőr, amiből gúnyt űz a flim azok a vallási körök. Leginkább a képmutatást és a vallási fanatikusokat próbálja valahogyan kiparodizálni, de ezért szintén támadások sorozatát kapta, leginkább, hogy "Istenkáromló". Ezzel én nem nagyon értek egyet, mert valóban parodizálta a vallásokat, de inkább azokat a hívőket, akik a vallásukat nem tudják lehozni a mindennapi életükre. Az Egyesült Királyságban néhány városi tanács betiltotta a filmet a kiadás után... ennek aztán tényleg nagy haszna volt, ha valaki megakarta nézni fogta magát és elment egy olyan helyre, ahol megnézhette. Írországban nyolc évre betiltották és Norvégiában egy évre. Emlegették a filmet úgy is, hogy "Olyan vicces, hogy Norvégiában betiltották". Ami azt illeti ez egy elég alacsony költségvetésű film, tehát, akik előbb látták mondjuk a Prométeuszt, vagy a Suker Punch-ot annak lehet kicsit zavaró lesz, de nézzük el, hiszen a film 1979-es. Ami engem egy picikét zavart régebben (most már nem) az az, hogy néha női szerepeket férfi színészek játszanak el. Maga a film szerintem végig humoros és nagyon kevés benne a vontatott rész. Ezt a filmet bárkivel megnézheted, akinek egy pici kis humor érzéke van, mert élvezni fogja!

Egy kis érdekesség még hozzá:(Kis spoiler)
A filmben van egy rész, ahol berepül egy űrhajó, ez az éppen akkor kijövő star wars-ra utal.

2012. október 25., csütörtök

Üdv mindenkinek!

Helló mindenki! A blog azért jött létre, hogy megosszam veletek a filmekkel kapcsolatos gondolataimat, érzéseimet illetve, hogy gyakoroljak. Filmkritikákat olvashatsz majd itt, általában az újabb filmekkel kapcsolatban, de sok régi filmet is szeretnék kicsit átbeszélni, mert vannak ám olyan alkotások, amik megérik azt, hogy megnézzük őket. Jó és rossz filmeket egyaránt szeretnék bemutatni, hiszen van ami azért érdekes, mert olyan pocsék, hogy már szinte élveztem megnézni és az is előfordulhat, hogy művészeti szempontból egy ócskaság, de maga a film olyan, amit csak úgy élvezek. Szóval remélem, hogy lesz aki élvezi én biztos fogom :)

Ohh és ami fontos: www.youtube.com/hollywoodnewsagency ---> Ezt nézzétek, mert nagyon jó kritikákat mondd szerintem :)


Na és akkor szögezzük le azt, ami szerintem elengedhetetlen. Ahogy már említettem itt az én véleményemet olvashatjátok ezért fontos tudni, hogy mindenkinek más és más az ízlése. Lesznek filmek, amik valószínűleg általánosságban mindenkinek tetszeni fognak, de lehet hogy lesz olyan híresebb film is ami nekem nem tetszik és ezért negatív kritikát írok róla. Senki se lepődjön meg, ez csak azért van mert egyéni az ízlésem nekem is.

Jó szórakozást! :)